Jaký vliv má velikost displeje pro návrh mobilního webu

Rozhodli jste se vytvořit mobilní verzi webu? Před jeho realizací je potřeba zamyslet se nad jeho obsahem. Díky velikosti rozlišení displejů u smartphonů a tabletů nemůžeme počítat se stejným rozvržením, jako u webových stránek, které prohlížíte v počítači.

Web pro více než jen dva displeje

Dnes se navíc nesoustředíme na dvě velikosti – chytré telefony a tablety. Každý z výrobců nabízí telefony i tablety s různými velikostmi displejů a odlišnými operačními systémy. Velikost rozlišení displeje určuje množství detailů, které můžete ve své mobilní verzi mít, nevyjímaje grafiku.  

 

Mobilní aplikace

Je možné vytvořit mobilní aplikaci, která bude nahrazovat webové stánky při prohlížení na chytrých zařízeních. Mobilní aplikace je navíc většinou optimalizovaná pro smartphony a na tabletech nemusí vypadat vždy dobře. Je tedy lepší mít aplikace dvě - pro mobily a tablety. Skript pak na základě velikosti displeje pozná, kterou aplikaci zobrazit. Následná editace mobilní aplikace je v budoucnu náročnější – je potřeba vždy komunikovat s výrobcem aplikace. Řešením je web, který má tzv. responsive webdesign.

Responsive webdesign

Jedny webové stránky se přizpůsobí jakémukoli zařízení a dokážou přeskládat obsah webu tak, aby se pohodlně ovládal a byl pro uživatele snadno použitelný. Navíc zobrazují jen informace, které jsou pro uživatele nejdůležitější. Responsive webdesign mění velikost grafiky, aby se v každém zařízení zobrazila varianta webu, která je pro dané zařízení nejvhodnější. Web vytvořený s responsive webdesignem si navíc můžete upravovat sami v redakčním systému.

Kontaktní formulář

Newsletter