Responsive webdesign

Responsive wedesign mění obsah a rozložení funkčních i navigačních prvků webu v závislosti na velikosti displeje.

Flexibilní přizpůsobení všem zařízením

Mobilní web je aplikace tvořená přímo na míru, především pro zobrazení nejdůležitějších částí webu na smartphonech. O responsive webdesignu se mluví jako o alternativě nejen mobilního webu, ale i webu pro tablety nebo televize.  

Zobrazení mobilního webu

Je potřeba zmínit, že oproti klasickému zobrazení stránek nemůže být mobilní web tak obsahově bohatý. Mobilní verze webu je vždy optimalizovaná tak, aby poskytla uživatelům jen informace nebo funkce, které jsou pro ně nejdůležitější. Při tvorbě mobilní verze webu si tedy musíte říci, co nejdůležitějšího na stránkách chcete uživatelům nabídnout.

Tvorba flexibilních stránek

Při tvorbě nového webu, který bude optimalizovaný pro mobily a tablety je vždy dobré začít od mobilní verze webu a dále postupovat přes tablety, notebooky, stolní počítače až třeba k televizím.  
Obsah se  po navržení rozložení webu pro mobily postupně přidává a upravuje pro větší a větší displeje, až se dostane k webové verzi pro běžné monitory.

Jak je to s uživateli mobilních webů

Většina uživatelů očekává, že se jim mobilní web načte rychleji než web na stolním počítači nebo notebooku. 74% uživatelů tvrdí, že 5 vteřin je doba, po kterou jsou ochotni čekat, než se stránka načte. Dojde-li u uživatele ke zklamání, odchází v mnoha případech ke konkurenci. Většina z nich se už na web zpětně nevrací.

Chci mobilní web

 

Kategorie

Kontaktní formulář

Newsletter